preloader

پرستار کودک

 

 

پرستار کودک در منزل

پرستار کودک   شخصی است که در انجام امور شخصی کودکان، نگهداری و اموزش آنها در منزل مهارت و تخصص دارد و گاهی در حضور و یا غیاب خانواده در منزل مراقبت میکند.

 اگر به دلیل مشغله نیاز به پرستار کودک دارید، اگر کودک شما دچار اضطراب و نگرانی و یا شب ادراری است و نیاز به مشاور کودک دارید، همکاران ما در تمامی ساعات شبانه روز برای رفع نگرانی و براورده کردن خواسته شما آماده هستند.

وظایف پرستار کودک:

مسئولیت و وظایف پرستار کودک متناسب با سن او انتخاب میشود. مثلا پرستاری از یک نوزاد، شامل رسیدگی به امور نظافتی نظیر حمام کردن، تعویض پوشک و همچنین غذا دادن و آرام کردن نوزاد هنگام بی قراری و خواباندن به موقع می باشد. در صورتیکه نگهداری از کودکان در سنین بالاتر متفاوت است، پرستار علاوه بر اینکه باید از عهده نظافت و تغذیه آنها برآید، بازی و سرگرمی و آموزش را نیز به وظایف خود اضافه نماید.

و اما کودکانی که دارای بیماری خاصی هستند با توجه به مشکل آنها پرستارانی که دارای اطلاعات پزشکی و مدرک هستند علاوه بر نگهداری به آموزش و درمان آنها کمک می کنند.

فعالیت و سرگرمی:

یکی از وظایف پرستار کودک این است که با امن کردن محیط منزل و یا فضاهای باز بتواند با انجام فعالیتهایی خلاقیت کودک را تحریک و سلامتی جسمانی آنرا افزایش دهد. همچنین متناسب با سن کودک اوقات فراغت او را پر کند و یا در سنین بالاتر که دارای تکالیف هستند، در ایجاد تمرکز و ارائه راهنمایی های ممکن به آنها کمک کند.

تغذیه کودک:

یکی از مهمترین وظایف پرستارکودک تغذیه ی کودک به شمار می آید. در نوزادان تهیه شیر خشک و کودکان بزرگتر غذاهای متناسب با سن آنها تهیه کرده و در وعده های مناسب به آنها داده می شود.

استحمام و نظافت:

یکی از اصلی ترین مسئولیت های پرستار کودک حمام کردن و رسیدگی به نظافت کودکان می باشد. در مورد نوزادان علاوه بر استحمام، تعویض پوشک نیز بر عهده پرستار می باشد و در کودکان بزرگتر نیز نظارت بر دستشویی رفتن، حمام، بهداشت دهان و ناخن بر عهده پرستار کودک می باشد.

خانه داری:

پرستار کودک می تواند در انجام امور منزل همکاری نماید،کارهایی نظیر آشپزی، مرتب کردن، شست و شوی ظروف و لباس (که جزو وظایف پرستار کودک نیست) در ازای پرداخت حقوق بیشتر با پرستار به توافق برسند.

سوالات متداول پرستار کودک

1- چگونه یک پرستار کودک انتخاب کنیم؟

      از مراکز خدمات پرستاری در منزل معتبر که دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت هستند اقدام به استخدام پرستار کودک کنید. سوابق کاری وی مورد بررسی قرار دهید و همچنین می توانید جلسه حضوری برگزار کنید و یا اینکه یک روز کاری آزمایشی در نظر بگیرید.

2- حقوق پرستار در منزل چگونه محاسبه می شود؟

      حقوق پرستار در منزل با توجه به عواملی مانند: تعداد فرزندان، مراقبتهای ویژه، ساعات کاری، وظایف محوله پرستار و … مشخص می شود. برای اگاهی دقیق می توانید با مشاورین ما در مرکز تماس حاصل فرمایید.

3- آیا زمان کاری پرستار کودک قابل تغییر است؟

اوقات کاری پرستار کودک با توجه به درخواست خانواده تعیین می شود. شما می توانید هنگام عقد قرارداد ساعات حضور پرستار را در منزل تعیین کنید. همچنین خانواده می تواند با هماهنگی قبلی در روزهای غیر کاری و یا هنگام سفر و یا هر گونه تغییر در ساعت کاری در برخی از روزها با او هماهنگ کند.

4- چرا باید به مرکز مشاوره و پرستاری در منزل مرهم اعتماد کنیم؟

  • دارای مجوز رسمی و معتبر و عبور از فیلترهای سختگیرانه وزارت بهداشت
  • سختگیری در انتخاب بهترین پرستارها با تجربه بالا و سابقه عالی
  • اولویت ما صلاح بیمار است؛ به این معنی است که اگر صلاح بیمار بر دریافت نکردن خدمتی باشد با اینکه همکاران ما ایشان را ملاقات کرده اند، بدون دریافت هیچ هزینه ای مشاوره های لازم را به او می دهند و منزل بیمار را ترک می کنند.
  • پشتیبانی شبانه روزی مرکز؛ اگر بیماری از خدمات ارائه شده توسط پرستار مرکز راضی نباشد و یا شکایتی داشته باشد بلافاصله پیگیری می شود و اصلاحات ممکن انجام می شود و در صورت نیاز پرستار جایگزین می شود
  • خدمات پرستاری در منزل با ارائه فاکتور معتبر؛ تمام خدمات این مرکز با ارائه فاکتور معتبر انجام می شود و کسانیکه دارای بیمه تکمیلی و یا برخی از ارگانهای دولتی هستند می توانند هزینه های درمان را دریافت نمایند