preloader

پرستار سالمند

پرستار سالمند در منزل

با بالا رفتن سن، مشکلاتی نظیر مشکلات حرکتی، ذهنی و انواع بیماری ها به سراغ سالمند می آید و انجام فعالیتهای شخصی و روزمره را برای سالمند دشوار می کند. از آنجاییکه فرد ساخورده در طول زندگی خود تجربیات زیادی کسب کرده، معمولا تمایل دارند پرستار به حرف او گوش فرا دهد، این کار باعث اطمینان به مراقب و ایجاد صمیمیت بین آنها می شود.

پرستاران سالمند از نظر سطح تخصص به سه دسته تقسیم می شوند:

  • مراقب و  نگهدار
  • بهیار
  • پرستار

اگر سالمند از لحاظ فیزیکی و جسمانی در سلامت باشد می تواند برای انجام فعالیتهای شخصی از مراقب و نگهدار بهره ببرد. ولی اگر سالمند دچار بیماری خاصی باشد و نیاز به خدمات و مراقبتهای پرستاری و پزشکی داشته باشد، باید از پرستار سالمند یا بهیاری که دوره های تخصصی دیده است، کمک بگیرد.

رسیدگی به امور نظافتی سالمند

یکی از کارهایی که انجام دادن آن برای سالمند به علت کهولت سن، کمبود بنیه و یا مشکلات حرکتی بسیار دشوار است، استحمام و امور نظافتی است، کارهایی مانند حمام کردن، توالت، سلمانی و غیره می باشد. بعضی از سالمندان به علت بی اختیاری ادرار نیاز به پوشک دارند که جزو وظایف پرستار سالمند می باشد.

خدمات درمانی

بعضی از سالمندان عزیز به علت دارا بودن برخی بیماری ها نیاز به مصرف داروهای خاصی دارند و یا اینکه نیاز به مراقبتهای تخصصی تر، تزریقات، استفاده از سوند، گرفتن فشار خون، قند خون و ماساژ که بر عهده پرستار سالمند می باشد.

امور منزل

پرستار سالمند می تواند در امور منزل مانند آشپزی مطابق با رژیم غذایی سالمند، نظافت خانه، خرید مختصر، پذیرایی از مهمانان وی و شست و شوی ظروف و لباس را بر عهده بگیرد.

پرستاری از بیمار آلزایمری

نگهداری از افرادی با بیماری آلزایمر بسیار دشوار است. با توجه به شدت این اختلال می توان به برخی از مشکلات آن اشاره کرد. بطور مثال فرد مبتلا به آلزایمر ممکن است خانواده خود را از یاد ببرد . در این شرایط بیمار احساس ناامنی می کند و امکان دارد رفتار ناخوشایندی از خود بروز دهد و یا اینکه این اختلال بروی حافظه کوتاه مدت تاثیر بگذارد مثلا فراموش کند که آیا داروهای خود را مصرف کرده یا خیر.

اگر سالمند عزیز دارید که از آلزایمر رنج می برد می توانید از خدمات حرفه ای پرستاری سالمند توانبخشی در مرکز مشاوره و پرستاری در منزل نیشابور بهره ببرید.

#پرستاری در منزل نیشابور

#سالمند آلزایمری

سوالات متداول شما در مورد پرستار سالمند

1-حقوق پرستار سالمند چقدر است؟

حقوق پرستار سالمند با توجه به عوامل مختلفی مانند شرایط جسمانی سالمند، ساعات کاری، مراقبتهای ویژه، وظایف محوله پرستار و … نعیین می شود. برای اطلاع بیشتر از میزان هزینه می توانید با مشاورین ما در مرکز تماس حاصل فرمایید.

2- برای سالمندان سنگین وزن آیا شما پرستاری دارید که بتواند پوزیشن های سالمند را تغییر دهد؟

بله خیلی از سالمندان که دارای وزن سنگین هستند باید توسط پرستارانی که با این دسته از سالمندان کار کرده اند و توان جسمی بالایی دارند خدمات بگیرند.

3-آیا شما برای سالمندانی که در بیمارستان هستند پرستار اعزام می کنید؟

بله، امکان اعزام پرستار سالمند در مرکز مشاوره و پرستاری در منزل نیشابور این زمینه محیا است.

4- چرا باید به مرکز مشاوره و پرستاری در منزل مرهم اعتماد کنیم؟

  • دارای مجوز رسمی و معتبر و عبور از فیلترهای سختگیرانه وزارت بهداشت
  • سختگیری در انتخاب بهترین پرستارها با تجربه بالا و سابقه عالی
  • اولویت ما صلاح بیمار است؛ به این معنی است که اگر صلاح بیمار بر دریافت نکردن خدمتی باشد با اینکه همکاران ما ایشان را ملاقات کرده اند، بدون دریافت هیچ هزینه ای مشاوره های لازم را به او می دهند و منزل بیمار را ترک می کنند.
  • پشتیبانی شبانه روزی مرکز؛ اگر بیماری از خدمات ارائه شده توسط پرستار مرکز راضی نباشد و یا شکایتی داشته باشد بلافاصله پیگیری می شود و اصلاحات ممکن انجام می شود و در صورت نیاز پرستار جایگزین می شود
  • خدمات پرستاری در منزل با ارائه فاکتور معتبر؛ تمام خدمات این مرکز با ارائه فاکتور معتبر انجام می شود و کسانیکه دارای بیمه تکمیلی و یا برخی از ارگانهای دولتی هستند می توانند هزینه های درمان را دریافت نمایند

#سالمند آلزلیمری

#مرکز مشاوره و پرستاری در منزل نیشابور