preloader

خدمات پرستاری در منزل

پرستار بیمار در منزل

استفاده از خدمات پرستاری در منزل برای بیماران این امکان را فراهم می آورد که خانواده ها بصورت مستقیم از روند بهبودی بیمارشان مطلع باشند و همچنین بیمار در منزل احساس امنیت بیستری می کند.

از دیگر مزایای استفاده از پرستاری در منزل نیشابور این است که احنمال ابتلا به عفونتهای بیمارستانی در این نوع وجود ندارد. در واقع شما دارای یک پرستار اختصاصی و منطبق با شرایط بیمار که تمام وقت در اختیارتان می باشد.

 

وظایف پرستار در منزل

بررسی شرایط بیمار مانند اندازه گیری فشار خون، قند خون، تعویض بانداژ، تزریق، سرم تراپی، فیزیوتراپی، ماساژ درمانی و همچنین دادن داروها طبق تجویز پزشک از مواردی است که بر عهده پرستار بیمار می باشد و همچنین:

 • کنترل و ثبت سابقه و علایم پزشکی بیمار
 • دارا بودن تخصص کافی و تجربه بر استفاده از تجهیزات پزشکی برای بیمار
 • مدیریت دارو و دستورات درمانی بیمار
 • دادن مشاوره های مفید به بیمار و خانواده آن
 • انجام آزمایشهای لازم برای بیمار
 • تعویض و مراقبت از زخمهای دیابتی و زخم بستر

و همچنین خدمات پزشکی که بصورت تخصصی در مرکز مرهمارائه می شود:

 • پرستاری از بیماران جراحی شده
 • پرستاری و مراقبت از بیماران در بستر و سرطانی
 • پرستاری و نگهداری از بیماران MS و ALS
 • پرستاری و مراقبت از بیماران CCU و ICU
 • پرستاری و مراقبت از بیماران CAP و CP
 • پرستاری و مراقبت از بیماران قلبی و اعصاب و روان
 • پرستاری و مراقبت از بیماران پارکینگسون و آلزایمر

شرایط استخدام پرستار در منزل

توصیه می شود استخدام پرستار از مراکز معتبر و دارای مجوز از وزارت بهداشت انجام شود، زیرا در مرکز مشاوره و پرستاری در منزل نیشابور پرستاران مجرب با عبور از فیلترهای مهارتی و رفتاری و اخلاقی و تایید نهایی به خانواده ها معرفی می شود.

هنگام استخدام پرستار برای بیمار به این نکات باید توجه کرد: تجربه های کاری مشابه پرستار، برخورد پرستار با بیمار، قابل اعتماد بودن پرستار ، اولویت دادن نیازهای بیمار در هر شرایطی، آمادگی پرستار برای موقعیتهای اضطراری، منعطف بودن پرستار

مدت زمان پرستاری از یک بیمار

نیاز بیماران مختلف به حضور پرستار بسیار متغیر است. در مورد بیماران با شرایط حاد پس از بهبودی دیگر نیازی به حضور پرستار نیست ولی در مورد بیماری های مزمن و پیشرونده که موجب تشدید ناتوانی بیمار می شود، گاها بیمار تا آخر عمر به مراقبتهای تخصصی نیاز پیدا خواهد کرد.

خدمات پرستاری کرونا در منزل

پرستار کرونایی در منزل می تواند به کلیه امور و خدمات بیمار رسیدگی کند و روند بیماری را برای او آسان تر کند. از طرف دیگر پرستار بیمار کرونایی وضعیت سلامت بیمار و علائم بیماری را به طور مرتب چک می کند و در صورت بروز مشکل به سرعت بیمار را به بیمارستان منتقل می کند. پرستار خصوصی در منزل داروهای بیمار را به موقع و رأس ساعت خاص در اختیار او قرار می دهد و شرایطی را فراهم می کند که بیمار فشاری به خود وارد نکند و با سرعت بیشتری درمان شود. از مهم ترین خدماتی که پرستار کرونا در منزل به بیمار ارائه می دهد کنترل علائم حیاتی، تزریق دارو طبق نسخه پزشک به بیمار، استفاده از سرم در صورت نیاز، چک کردن علائم بیماری نظیر تر اکسیژن خون و سایر علائم می باشد. پرستار بیمار کرونایی به صورت روزانه شرایط بیمار را بررسی می کند و سپس با در اختیار گذاشتن داروها و غذاهای مفید برای بیمار به تسریع بهبود بیماری کمک می کند.

 چرا باید به مرکز مشاوره و پرستاری در منزل مرهم اعتماد کنیم؟

 • دارای مجوز رسمی و معتبر و عبور از فیلترهای سختگیرانه وزارت بهداشت
 • سختگیری در انتخاب بهترین پرستارها با تجربه بالا و سابقه عالی
 • اولویت ما صلاح بیمار است؛ به این معنی است که اگر صلاح بیمار بر دریافت نکردن خدمتی باشد با اینکه همکاران ما ایشان را ملاقات کرده اند، بدون دریافت هیچ هزینه ای مشاوره های لازم را به او می دهند و منزل بیمار را ترک می کنند.
 • پشتیبانی شبانه روزی مرکز؛ اگر بیماری از خدمات ارائه شده توسط پرستار مرکز راضی نباشد و یا شکایتی داشته باشد بلافاصله پیگیری می شود و اصلاحات ممکن انجام می شود و در صورت نیاز پرستار جایگزین می شود
 • خدمات پرستاری در منزل با ارائه فاکتور معتبر؛ تمام خدمات این مرکز با ارائه فاکتور معتبر انجام می شود و کسانیکه دارای بیمه تکمیلی و یا برخی از ارگانهای دولتی هستند می توانند هزینه های درمان را دریافت نمایند

#مرکز مشاوره و پرستاری در منزل نیشابور

7مورد خدمات پزشکی در منزل چیست؟

 

1- فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یکی از روش های درمان برای توانبخشی به افرادیست که پس از آسیب های جسمی مثل گرفتگی و شکستی انجام می پذیرد. عموما هدف از فیزیوتراپی در منزل یا بیمارستان، بازپروری و حفظ و تقویت قوای جسمی و بازگرداندن عملکرد واقعی عضله مورد نظر بعد از دررفتگی یا شکستگی می باشد. فیزیوتراپی امروزه بیشتر در منزل صورت می گیرد. به دلیل اینکه هزینه های رفت آمد به مراکز درمانی و بیمارستان بسیار کم شود و بیمار کمتر آسیب ببیند و در منزل ادامه درمان خود ار انجام دهد. این کار توسط پرستاران متخصص مرکز ناجی و همچنین در صورت لزوم با اعزام پزشک متخصص و نظارت ایشان با جدید ترین روش های فیزیوتراپی، تکنیک های الکتروتراپی، روش های درمانی دستی یا برنامه های مختلف ورزشی، کشش عضلات، ماساژ طب سوزنی را برای بیمار در منزل انجام می دهیم.

2-ویزیت پزشک عمومی و تخصصی در منزل

یکی از خدمات پرطرفدار ویزیت پزشک عمومی در منزل است. مرکز پرستاری ناجی این خدمت را به صورت شبانه روزی در تمامی مناطق تهران در اسرع وقت ارائه می دهد. در هنگام ویزیت پزشک عمومی اگر نیاز به بررسی بیشتر بود یا مشکل و بیماری حادی گزارش شد بلافاصله توسط پزشک متخصص و یا از طریق آمبولانس ناجی به یک بیمارستان معتبر مراجعه می شود. برای دریافت خدمات ویزیت پزشک عمومی در منزل بعد از تماس با کارشناسان ناجی و ارائه گزارش از بیمار یک پزشک یا پرستار به منزل شما اعزام می شود.

انواع خدمات پزشکی در منزل توسط تیم پرستاران و پزشکان مرکز ناجی صورت می پذیرد.

3-پانسمان و تزریقات

ما بر این باور هستیم بیمار برای خدمات پزشکی مثل پانسمان و تزریقات در منزل خود باشد و نیازی به مراجعه به مراکز درمانی  در ترافیک و شلوغی تهران نیست. همچنین ممکن است در معرض آسیب بیشتر قرار بگیرد. تزریقات و پانسمان در منزل با مراجعه پرستار کارکشته می توان احساس رضایتمندی و امنیت خاصی به بیمار دهد و در روحیه او تاثیر بگذارد مرکز پرستاری ناجی تزریقات سرم، تزریقات آمپول وریدی و عضلانی، کنترل فشار خون، پانسمان زخم عادی و زخم بستر و تعویض کچ را با هماهنگی در منزل انجام دهد.

4-نصب اکسیژن، اکسیژن درمانی و تست خواب

افرادی که به هر علتی دچار کمبود اکسیژن هستند. مثل بیماران قلبی و ریوی، مسمومیت با گاز، سالمندان و جانبازان عزیز نیاز به تنفس بهتر در محیط خانه دارند. ما در بهبود روند تنفسی از طریق ارسال و نصب اکسیژن در منزل و اکسیژن درمانی همکاری می کنیم. همچنین در تست خواب برای کسانی که بیماری مزمن، یا مشکل تنفسی، خروپف کردن، و خواب عمیق دارند به صورت شبانه روزی خدمات پزشکی در منزل ارائه می دهیم.

 

5-نوار قلب

افرادی که مشکوک به مشکلات قلبی و دارای علائم درد در قفسه سینه، نفس نفس زدن، سرگیجه، غش کردن، ضربان قلب و گرفتگی قلب دارند باید بلافاصله توسط پزشک از ایشان نوار قلب در منزل گرفته شود تا وضعیت او همواره مشخص بماند. این خدمت توسط مرکز ناجی با پزشکان متخصص به صورت شبانه روزی و تجهیزات پیشرفته در منزل انجام و گزارش و روند ادامه مراقبت از بیمار را به صورت گزارش به حضور شما و پزشک مورد نظر می رساند.

6-درمان زخم بستر و سونداژ در منزل توسط پزشک

زخم بستر بیماری است که در سطح پوست و در مناطقی که به صورت طولانی در معرض نشستن و خوابیدن باشد اتفاق می افتد و عموما ظاهری ناخوشایند و درد سر های خود را دارد. به علت سختی تحرک شخص درمان زخم بستر در منزل صورت می پذیرد.

سونداژ عملی  برای کسانی که دچار انسداد مجاری ادراری و عدم کنترل بر تخلیه منظم خود را دارند می گویند که این کار باید توسط یک متخصص باتجربه و به وسیله لوله های انعطاف پذیر برای کمک به شرایط عادی در منزل انجام شود.

7-سونوگرافی و رادیولوژِی

شاید باور این مهم کمی سخت باشد ولی ما در مرکز ناجی می توانیم دستگاه های پیشرفته سونوگرافی و رادیولوژِی را به منزل شما بیاوریم. بدین وسیله دیگر نیاز به رفت و آمد به مراکز درمانی و نوبت گرفتن و انجام کارها به وسیله یک همراه داشته باشید. چرا که علاوه بر پزشک و دستگاه در منزل در آینده برای بهبود درمان میتوانید از پرستار برای سونوگرافی در منزل و رادیولوژی در منزل هم استفاده کنید.