مرکز خدمات پزشکی و پرستاری مرهم

تزریقات در منزل

یکی از خدمات پرستاری در منزل، تزریقات در منزل است. در هر ساعت از شبانه روز هر کسی می تواند نیاز به تزریقات پیدا کند و همچنین مشکلاتی وجود دارد که بیمار ترجیح می دهد از خدمات تزریقات در منزل استفاده کند. حال یک سوال برای ما پیش می آید که آیا می توان از یک فرد عادی برای تزریقات کمک گرفت؟

ممکن است در هر خانه ای شخصی با تزریقات آشنایی داشته باشد اما بهتر است کار توسط پرستاری انجام شود که دانش و آگاهی لازم را دارد تا زمانیکه مشکلی برای بیمار پیش بیاد بتواند بهترین عکس العمل را انجام دهد.

در چه شرایطی می توان از خدمات تزریق در منزل استفاده کرد؟

بعضی اوقات شرایطی بوجود می آید که ما بجای رفتن به درمانگاه و بیمارستان از خدمات تزریق در منزل استفاده می کنیم، مانند:

بیماری

بیماران ترجیح  می دهند بجای اینکه تزریقات در درمانگاه انجام شود در منزل انجام گیرد. در حال حاضر با توجه به همگیری ویروس کرونا و ویروسهای دیگر، بیمارستان و درمانگاهها یکی از مراکزی است که باعث انتقال بیماری می شود. زمانیکه به پزشک مراجعه می کنیم بعد از دریافت دارو، برای انجام تزریقات بهتر است از خدمات تزریقات در منزل بهره ببریم. گاها بعضی از تزریقات وجود دارد که نباید در منزل انجام شود برای این منظور حتما با پزشک برای تزریق در منزل مشورت کنید.

 

کهولت سن

برای افراد مسن بیرون رفتن کار دشواری است حال اگر این افراد دارای بیماری و یا کسالتی باشند کار سخت تر است. برای چنین افرادی تزریقات در منزل یکی از بهترین پیشنهادات است و کافیست با یک تلفن به مرکز خدمات پرستاری در منزل درخواست خود را اعلام کنند. خدمات پرستاری در منزل مرهم بصورت 24 ساعته در حال ارائه خدمات به همشهریان است.

شلوغ بودن مراکز درمانی

یکی از مشکلاتی که اغلب همه ما با آن مواجه هستیم شلوغ بودن مراکز درمانی است. معمولا تعدادی متقاضی قبل از شما در صف وجود دارد. این موضوع باعث می شود که برای یک تزریق ساده چندین ساعت منتظر بمانیم. اما خدمات تزریقات در منزل این مشکل را برای ما حل می کند و می توانیم براحتی در منزل از این خدمات بهره ببریم.

بارداری

بارداری در خانمها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید در این دوران مراقب سلامتی خودشان باشند. در بارداری  گاهی باید مرتب به پزشک مربوطه مراجعه کنند حال اگر نیاز به تزریق باشد، رفتن روزانه به بیمارستان یا درمانگاه برای خانمهای باردار بسیار آزاردهنده است. همچنین محیط بیمارستان به علت آلودگی و انتقال بیماری برای خانمهای باردار که سیستم ایمنی حساس تری دارند مناسب نیست. برای رفع این مشکل و آسودگی خاطر می توان از خدمات تزریقات در منزل بهره برد.

انواع تزریقات در منزل

 

تزریقات انواع مختلفی دارد که بعضی از آنها را نمی توان در منزل انجام داد. به برخی از آنها که می توان در منزل انجام دهید اشاره می کنیم:

تزریقات داخل جلدی

در این نوع تزریق باید تست حساسیت انجام شود. این تست معمولا در بالای بازو، وسط ساعد، کتف، بالای سینه که هیچ مویی و رگی نباشد، کمی از دارو زیر پوست تزریق می شود.

تزریقات زیر جلدی

نوعی از تزریق است که باید بصورت آهسته و آرام وارد بدن شود و نواحی مناسب برای تزریق شامل اطراف ران، قسمت تحتانی دیواره شکم و بافت چربی، پشت بازو می باشد.

تزریقات عضلانی

یکی از رایجترین نوع تزریق می باشد که در ناحیه باسن تزریق می شود. زمانی از این نوع تزریق استفاده می شود که جذب گوارشی انجام نشود.

تزریق وریدی

تزریقی است که داخل رگ انجام می شود و زمانی استفاده می شود که بیمار قادر به دریافت مایعات از طریق دهان نباشد.

هزینه تزریقات در منزل

برای احتساب هزینه تزریق در منزل باید دو موضوع مشخص شود. اولین مورد نوع و تعداد تزریقات شماست و دیگری هزینه رفت و آمد پرستار به منزل. برای آگاهی از هزینه ها با مرکز خدمات پرستاری مرهم تماس حاصل فرمایید.

عوارض بد تزریق کردن

همانطور که در بالاتر اشاره کردیم، امکان دارد اشخاصی باشند که با تزریق آشنایی دارند. در بعضی موارد به علت تزریق نامناسب و ناشی مشکلاتی برایمان پیش می آید که در صورت جدی بودن آن باید به پزشک مراجعه کنیم. ممکن است بعد از تزریق شما شاهد تورم، درد، کبودی در محل تزریق باشید در اینصورت می توان از یک حوله گرم و یا کیسه آب گرم برای بهبود استفاده شود. اما در صورت آسیب رسیدن به رگ و عضلات و یا خونریزی و عفونت حتما به پزشک مراجعه کنید.

 

 

#تزریقات در منزل

#تزریقات در منزل نیشابور