انجام نمونه گیری در منزل

در مرکز خدمات پرستاری و پزشکی مرهم انواع گسترده ای از آزمایش خون در منزل یا در محل کار برای شما انجام خواهد شد. در این مرکز تقریبا تمامی آزمایشاتی که متخصصان امکان انجام دادنش را دارند، در منزل یا محل کار شما انجام می شود.

این خدمات با اعزام یک پرستار آموزش دیده و کاربلد از سوی مرکز و نمونه گیری در محل صورت می گیرد. بعد از آن نمونه شما بدون فوت وقت به آزمایشگاه ارسال شده و نتیجه آن در اسرع وقت به شما اعلام خواهد شد. ضمنا تمامی مراحل مطابق با استانداردهای تعریف شده توسط وزارت بهداشت انجام می شود و تمامی پروتکلهای بهداشتی نیز رعایت می شود.

چرا باید از خدمات نمونه گیری در منزل استفاده کنیم؟

  • به علت جلوگیری از انتظارهای طولانی در صف های پذیرش و نمونه گیری حضوری
  • جلوگیری از قرار گرفتن در ترافیک شهری
  • به علت انتقال بیماری در مراکز عمومی مانند آزمایشگاه و بیمارستان

آزمایش خون کودک در منزل

یکی از مشکلاتی که سالهاست کادر درمان با آن دست و پنجه نرم می کنند، نمونه گیری از کودکان و نوزادان است. در نوزاد به علت اینکه رگهای آنها بسیار نازک است باعث می شود فرایند نمونه گیری در آنها بسیار دشوار شود. در حال حاضر آزمایشات فراوانی در روزهای ابتدایی زندگی نوزادان تجویز می شود تا از سلامت آنها اطمینان حاصل شود. بهره مندی از یک نمونه گیر با تجربه و کاربلد در این زمینه یکی از مهمترین مشخصات یک آزمایشگاه ایده آل می باشد.

برای مثال یکی از آزمایشاتی که ممکن است  برای نوزادان تجویز شود، بررسی میزان بیلی روبین خون می باشد. افزایش بیش از حد بیلی روبین خون در نوزاد می تواند باعث بروز مشکلات فیزیولوژیکی و پالوژیکی متعددی در آنها شود.

البته هر کدام از همکاران نمونه گیر نمی تواند براحتی از نوزاد تازه متولد شده خون بگیرد. مخصوصا نوزادانی که زودتر از موعد بدنیا آمده اند، کار را بسیار سخت و مشکل می کند. مرکز مرهم  بهترین و مجرب ترین نمونه گیرها را برای نمونه گیری از کودکان ونوزادان را در اختیار دارد تا بتواند در کوتاهترین زمان ممکن این خدمات را برای شما ارائه کند.

آزمایش خون در بارداری

نمونه گیری در منزل یکی از بهترین راهها برای انجام آزمایشات دوره ای در زمان بارداری است. در این دوران به علت شوع ویروس کرونا و دیگر بیماریها بهتر است خانمهای باردار تا حد امکان از منزل خارج نشوند و از حضور در چنین مکانهایی که احتمال انتقال بیماری در آنها زیاد است پرهیز کنند.

ممکن است بسیاری از افراد معذوریتهایی در این زمینه برای خانمهای باردار داشته باشند، مرکز مرهم سعی کرده است علاوه بر نمونه گیری آقا، از نمونه گیر خانم نیز بهره ببرد تا حد امکان بتواند این معذوریت ها را کاهش دهد.

آزمایش چکاپ خون در منزل

هر شخصی ممکن است بصورت دوره ای و هر چند ماه یکبار وضعیت سلامتی خود را با آزمایش چکاپ کامل بررسی کند. چکاپ کامل شامل تعدادی از آزمایشهای روتین است که توسط پزشک تجویز می شود. برای انجام آزمایشات دوره ای میتوانید از مرکز مرهم کمک بگیرید.

سوال رایج: برای انجام آزمایش خون چه مدت باید ناشتا باشیم؟

برای انجام بعضی از آزمایشات مانند TG، FBS و … باید حداقل 8 ساعت ناشتا باشیم. برای تستهای دیگر معمولا نیازی به ناشتا نیست.

برای درخواست نمونه گیر در منزل و یا حضور در مرکز خدمات پرستاری و پزشکی مرهم می توانید با مرکز مرهم حاصل فرمایید.

 

 

 

 

#نمونه گیری در منزل نیشابور

#آزمایش خون